608 779 690
E-shop s vertikálními žaluziemi a roletami
NÁKUPNÍ KOŠÍK:
0 položek;0,00 Kč
PROČ NÁS ZVOLIT? DOPRAVA ZDARMA u objednávek nad 5 000 Kč , nad 2 700 Kč sleva
z dopravy 50%
ÚSPORA 20 - 35 % při nákupu rolet i žaluzií online v našem eshopu ZÁRUKA 3 ROKY na všechny výrobky KVALITA A PŘESNOST Sortiment objednávejte vždy na míru s přesností na centimetry. ODBORNÉ
VYMĚŘENÍ A MONTÁŽE
Využijte jistoty odborného vyměření a montáže
po celé ČR.

BEZPEČNOST DĚTÍ

Obecné zásady

Norma ČSN EN 13120 se vztahuje na všechny vnitřní žaluzie instalované na místech, kde mají přístup děti ve věku od 0 do 42 měsíců, jako jsou například byty, rodinné domy, hotely, nemocnice, kostely, obchody, školy a všeobecně všechna veřejná místa. Interiérové žaluzie, u kterých nevznikají žádné nebezpečné smyčky ovládacího mechanismu, jsou z hlediska plnění této normy považovány za odpovídající.

Norma se naopak nevztahuje na místa, kde se výskyt dětí nepředpokládá, jako jsou kanceláře, výrobní haly, laboratoře a podobně. V tomto případě musí být na výrobku upozornění s následujícím textem: "Výrobek je určen k instalaci v prostorách, kde se nepředpokládá přístup dítěte".

Nebezpečí uškrcení kojence a malých dětí vzniká tam, kde přístupná šňůra (šňůry), která je součástí vnitřní clony, může vytvořit nebezpečnou smyčku a/nebo představuje nebezpečí zamotání. Nebezpečné smyčky mohou být vytvořeny taháním šňůr a/nebo vnitřních šňůr.

Kompletní odstranění nebezpečí uškrcení může být nejlépe dosaženo tím, že je šňůra držena mimo dosah dětí. Pokud je šňůra požadována pro ovládání vnitřní clony, musí být nebezpečí uškrcení minimalizováno tím, že se odstraní nebezpečná smyčka, a to buď použitím spojky pro přetržení, nebo použitím navijáku.

Dětská bezpečnostní sada

Pokud při objednávce neuvedete, že žaluzie bude instalována v prostorách, kde se nepředpokládá přístup dítěte, automaticky vám k žaluzii přidáme dětskou bezpečnostní sadu zdarma.
Tato bezpečnostní sada se skládá ze spojky pro přetržení a navijáku.

Spojka a naviják

bezpečnostní spojka řetízku rolety Spojka pro přetržení má nosnost 6 kg (60 N) a při vyšším zatížení se řetízek přeruší.

naviják řetízku a šňůry želuzie Šňůru na stahování / roztahování žaluzie takovou spojkou opatřit nelze, proto dodáváme naviják, který se připevní na stěnu do výšky min. 150 cm a šňůra se na něj namotá tak, aby na ni dítě nedosáhlo.

 
Kontakty
Calix, s.r.o.
   Hostětín 87
   687 71 Bojkovice


Tel.: 608 779 690
info@calix-zaluzie.cz