608 779 690
E-shop s vertikálními žaluziemi a roletami
NÁKUPNÍ KOŠÍK:
0 položek;0,00 Kč
PROČ NÁS ZVOLIT? DOPRAVA ZDARMA u objednávek nad 5 000 Kč , nad 2 700 Kč sleva
z dopravy 50%
ÚSPORA 20 - 35 % při nákupu rolet i žaluzií online v našem eshopu ZÁRUKA 3 ROKY na všechny výrobky KVALITA A PŘESNOST Sortiment objednávejte vždy na míru s přesností na centimetry. ODBORNÉ
VYMĚŘENÍ A MONTÁŽE
Využijte jistoty odborného vyměření a montáže
po celé ČR.

MONTÁŽ, ÚDRŽBA A OBSLUHA VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE

Montáž žaluzie

Potřebné pomůcky

K instalaci žaluzií budete potřebovat jen příklepovou vrtačku a šroubovák.
Vruty, hmoždinky i klipy vám zašleme spolu se žaluzií.

Podle materiálu stěny vám pošleme příslušné vruty

K žaluziím automaticky zasíláme potřebný počet hmoždinek a vrutů do standardních materiálů (beton, plná cihla), pokud budete žaluzie instalovat do jiného materiálu (dutá cihla, dřevo nebo sádrokarton), uveďte to prosím do poznámek objednávky, abychom vám mohli zaslat správné komponenty (do dřeva se nepoužívá hmoždinka a vrut je kratší, do sádrokartonu a duté cihly se používají speciální hmoždinky).

Postup při montáži do stropu

 1. Dle počtu dodaných klipů (kolik klipů?) navrtejte daný počet otvorů pro hmoždinky o průměru 8mm. Vzdálenost otvorů musí být minimálně 7 cm od zdi, aby nebylo bráněno otáčení lamel. [obrázek 1]
 2. Do otvorů zatlučte hmoždinky a pomocí vrutů připevněte klipsy. [obrázek 1]
 3. Do připravených klips nacvakněte horní garnýž. [obrázek 3]
 4. Zavěste dodané lamely na háčky garnýže. [obrázek 4]
 5. Do spodní kapsy každé lamely nasuňte dodané závaží tak, aby držák řetízku byl nahoře. [obrázek 5]
 6. Spojte závaží jednotlivých lamel spojovacím řetízkem. [obrázek 6]
 7. Bezpečnost dětí - naviják připevněte na stěnu do výšky min. 150 cm od podlahy a šňůru s řetízkem na něj namotejte tak, aby na ně dítě nedosáhlo. [obrázek 7]

Postup při montáži do stěny

 1. Dle počtu dodaných klipsů a úhelníků (kolik klipů?) navrtejte do zdi daný počet otvorů pro hmoždinky o průměru 8mm. [obrázek 2]
 2. Do otvorů zatlučte hmoždinky a připevněte do nich úhelníky. [obrázek 2]
  Pokud potřebujete od stěny větší rozestup (překážející okno a podobně), použijte nástavnou součastku úhelníku ke zvětšní rozestupu detail.
 3. Do úhelníků přišroubujte klipsy. [obrázek 2]
 4. Do připravených klips nacvakněte horní garnýž. [obrázek 3]
 5. Zavěste dodané lamely na háčky garnýže. [obrázek 4]
 6. Do spodní kapsy každé lamely nasuňte dodané závaží, aby držák řetízku byl nahoře. [obrázek 5]
 7. Spojte závaží jednotlivých lamel spojovacím řetízkem. [obrázek 6]
 8. Bezpečnost dětí - naviják připevněte na stěnu do výšky min. 150 cm od podlahy a šňůru s řetízkem na něj namotejte tak, aby na ně dítě nedosáhlo. [obrázek 7]
obrázek instalace č.1 obrázek instalace č.2 obrázek instalace č.3 obrázek instalace č.4 obrázek instalace č.5 obrázek instalace č.6 Stáhnout návod pro tisk [pdf]

Bezpečnost dětí - instalace navijáku

obrázek instalace č.7 Podle normy ČSN EN 13120, která se vztahuje na všechny vnitřní žaluzie instalované na místech, kde mají přístup děti ve věku od 0 do 42 měsíců, je nutné děti chránit použitím bezpečnostních prvků.
Norma se nevztahuje na místa, kde se výskyt dětí nepředpokládá, jako jsou kanceláře, výrobní haly, laboratoře a podobně.

Naviják připevněte na stěnu do výšky min. 150 cm od podlahy a šňůru s řetízkem se na něj namotejte tak, aby na ni dítě nedosáhlo.

Obsluha žaluzie

Vertikální žaluzie jsou určeny pro použití v interiéru. Žaluzie nesmí být vystavena přímému slunečnímu svitu, větru či dešti.

 • Natáčení lamel se provádí ovládacím řetízkem, lamely je možno otáčet o 180°.
 • Schema správného stahování žaluzie Schema nesprávného stahování žaluzie Stahování lamel se provádí pomocí ovládací šňůrky, při stahování žaluzií musí být lamely natočeny kolmo k pojezdovému profilu. Častým stahováním při špatně natočených lamelách se zkracuje životnost žaluzie!
 • Stahovací šňůrka i ovládací řetízek se uvádí do činnosti stejnoměrným tahem bez trhání. Při odporu je vhodné nejdříve vyzkoušet, zda pohybu nepřekáží cizí těleso.
 • Vzhledem k tomu, že každá lamela je proti poškození jištěna třecí spojkou, je při nesprávné manipulaci možné, že se některá lamela otočí jinak než ostatní. Tyto chyby natočení lze lehce spravit tak, že žaluzii 2 x protočíme o celých 180°.
 • Při úplném zatažení lamel dále netahejte za ovládací řetízek ve směru zavírání,mohlo by dojít k poškození ovládacích prvků.

Údržba žaluzie

Vertikální žaluzie běžně nevyžadují mimořádnou údržbu:

 • Látkové lamely můžete čistět pomocí prachovky nebo vysavače. Lamely čistěte opatrně, aby nedošlo k jejich promáčknutí, přelomení nebo jinému poškození.
 • Plastové lamely čistěte měkkou textilní tkaninou pomocí mýdlového roztoku.
 • Všechny profily (garnýž, části ovládání, atd.) čistěte mechanicky vlhkou houbou nebo měkkou textilní tkaninou pomocí mýdlového roztoku.

Jsou-li lamely silněji znečištěné:

 • Kontaktujte autorizovanou čistírnu určenou pro tento druh výrobku.
 • Můžete také zkusit lamely ponořit do vlažné vody nebo roztoku neutrálního čistícího prostředku (mýdlo) a poté ještě mokré opět zavěsit - lamely neždímejte! Mokrým čištěním se postupně snižuje antistatičnost lamel! Nikdy nepoužívejte chemické roztoky na bázi ředidel a rozpouštědel.
 
Kontakty
Calix, s.r.o.
   Hostětín 87
   687 71 Bojkovice


Tel.: 608 779 690
info@calix-zaluzie.cz