608 779 690
E-shop s vertikálními žaluziemi a roletami
NÁKUPNÍ KOŠÍK:
0 položek;0,00 Kč
PROČ NÁS ZVOLIT? DOPRAVA ZDARMA u objednávek nad 5 000 Kč , nad 2 700 Kč sleva
z dopravy 50%
ÚSPORA 20 - 35 % při nákupu rolet i žaluzií online v našem eshopu ZÁRUKA 3 ROKY na všechny výrobky KVALITA A PŘESNOST Sortiment objednávejte vždy na míru s přesností na centimetry. ODBORNÉ
VYMĚŘENÍ A MONTÁŽE
Využijte jistoty odborného vyměření a montáže
po celé ČR.

Jak vyměřit a naistalovat roletu Jazz 32

Vyměření rozměrů rolety při montáži do stěny a stropu

Montáž rolety do stěny

Montáž rolety do stropu

Vyměření šířky

Šířka rolety se měří včetně držáků, na kterých je uchycena hřídel s látkou. Úchyty rolety přesahují látku na obou stranách o 25 mm, proto celková šířka rolety je o 5 cm větší, než rozměr látky. Doporučujeme naměřit rozměr látky, abyste získali správné překrytí na stranách a přičíst 5 cm pro úchyty. Tím vznikne celková šířka rolety, která se zadává do kongifurátoru.
Pokud není šířka rolety něčím omezena, doporučujeme přesah látky přes hranu stěny 10 - 15 cm, aby bylo dokonale zabráněno prosvítání světla kolem rolety. Závaží přesahuje látku na obou stranách o 4mm.
Vyměření šířky je stejné u montáže do stěny i do stropu.

Vyměření výšky

Výška rolety se měří včetně uchycení.
Při montáži rolety do stropu se měří celková výška rolety od stropu.
Držáky s hřídelí jsou vysoké 40 mm (viz. obrázek). Chcete-li roletu montovat do ostění okna, je nutné, aby zde bylo minimálně cca 5 centimetrů prostoru nad horním rámem okna (aby nebylo zabráněno otevíraní okna).
Pokud bude roleta zasahovat před parapet, doporučujeme přesah přes jeho spodní rám minimálně 3 cm, aby bylo zabráněno prosvítání světla. Pokud bude roleta zasahovat nad parapet, doporučujeme zvolit výšku až po parapet.
Pokud si nejste délkou úplně jisti, doporučujeme raději délku o něco větší než potřebujete. Maximální roztažení rolety si pak nastavíte sami při montáži (viz. poslední dva kroky montáže).

Montáž rolety

Před samotnou montáží je dobré složit celou roletu, včetně úchytů a přiložit si ji na určené místo. Předejdete tím navrtání děr na špatné místo a lépe pochopíte mechanizmus montáže.

Postup montáže rolety na stěnu/strop pomocí šroubů.

Montáž na kovové úchyty

Abychom ještě zvýšili kvalitu našich rolet, vyměnili jsme plastové držáky za kovové. Postup montáže je velice podobný, jako u plastových úchytů, kromě těchto drobností.

 
Kontakty
Calix, s.r.o.
   Hostětín 87
   687 71 Bojkovice


Tel.: 608 779 690
info@calix-zaluzie.cz